Rodzaje wiader budowlanych

wiadro budowlane

Rodzaje wiader budowlanych

Podczas jakichkolwiek prac budowlanych czy remontowych używamy wielu narzędzi oraz akcesoriów. Z pewnością ułatwiają nam one ich wykonanie. Zawsze kiedy planujemy remont, najpierw warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jednym z podstawowych produktów jest wiadro budowlane. Zazwyczaj uważamy, że to mało istotny element, jednak bardzo niesłusznie. Ten produkt z pewnością niejednemu z nas może ułatwić pracę. Na rynku znajdziemy różne rodzaje wiader budowlanych. Czym się od siebie różnią i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wiadra budowlane – kilka słów o tych produktach

Wiadra budowlane najczęściej są stosowane jako pojemniki do mieszania zaprawy oraz do przenoszenia różnego rodzaju składników. Kiedy w naszym mieszkaniu przeprowadzamy remont, zakup wiadra budowlanego z pewnością ułatwi nam pracę. Ważne jednak, by wybrać odpowiedni produkt. Rodzaje wiader budowlanych różnią się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także kształtem oraz pojemnością. Dobre wiadra budowlane powinny być odporne na różne substancje chemiczne, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Ponadto mogą posiadać przydatne dodatki, takie jak podziałka, która okaże się pomocna w zachowaniu odpowiednich proporcji. Niektóre wiadra zawierają pokrywę, która chroni zawartość i ułatwia transport materiałów.

Rodzaje wiader budowlanych

Na rynku obecnie mamy różne rodzaje wiader budowlanych. Różnią się one między sobą wykonaniem, dodatkami czy wytrzymałością. Głównym czynnikiem różnicującym poszczególne produkty są materiały, z których zostały stworzone. Najczęściej stosowane są plastikowe wiadra budowlane. Dzięki wykonaniu z biernego chemicznego plastiku wyróżniają się uniwersalnością. Kolejnym ich atutem jest również cena. Ponadto posiadają wewnętrzną podziałkę oraz wygodny metalowy uchwyt. Z pewnością ich zaletą jest również to, że są bardzo lekkie. Między sobą mogą różnić się kształtem, mamy np. wiadro budowlane okrągłe bądź prostokątne. Oferujemy również szeroki wybór produktów o różnej pojemności – od 5 do nawet 20 litrów. Jednak wiadra plastikowe mają swój minus. Niestety nie są tak wytrzymałe jak te wykonane z metalu. Mimo że po zabrudzeniu możemy je umyć, to jednak wraz z upływem czasu oraz intensywną eksploatacją, mogą ulec zniszczeniu, jednak świetnie się sprawdzą w innych pracach porządkowych czy ogrodowych.

Wiadro budowlane z lejkiem to wygodny produkt, który został wykonany z lekkiego tworzywa. Możemy w nim przechowywać wiele rodzajów składników, zarówno suchych, jak i mokrych. Dodatkowo zostało wyposażone w lejek, który zapewni nam wygodę podczas np. wylewania z niego substancji ciekłych. Wiadro plastikowe z lejkiem zaopatrzone zostało również w podziałkę, która z pewnością pomoże nam zachować odpowiednie proporcje poszczególnych materiałów.

Jeśli zależy nam na dość długim czasie użytkowania oraz wytrzymałości, powinniśmy zaopatrzyć się w wiadra ocynkowane. Zostały one stworzone z tworzywa metalowego oraz pokryto je warstwą cynku. Właśnie dodatek tej substancji chroni produkt przed korozją. Dzięki temu możemy z takiego wiadra korzystać znacznie dłużej niż z tego, które wykonano z plastiku. Niestety wiadro ocynkowane jest bardzo wrażliwe na działanie kwasów, dlatego nie możemy wykonywać w nim zaprawy gipsowej. Zaletą jest jego pojemność, najmniejsza wynosi 5 litrów, a największa nawet 20 litrów. Z pewnością oprócz zastosowania w budownictwie, okaże się przydatne w innych pracach, np. ogrodowych. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości wiader budowlanych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Są one wykonane z różnych materiałów, więc możesz dopasować produkty do swoich potrzeb. Posiadamy wiadra wytrzymałe i sprawdzone, wykonane zarówno z plastiku, jak i cynku, z atestem umożliwiającym przechowywanie i transport żywności. Akcesoria te z pewnością ułatwią Ci pracę!

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *